KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13272121
nr 1327 2121
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), fjällandskap. Signerad, daterad -85m mm: 26x35 cm
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 maj 2020
kl 18:20:22
500 kr
600 kr
Einar Wallquist
Läs mer om Einar Wallquist